Ціни на первинному ринку нерухомості Івано-Франківська стартують від 5 300 грн за квадратний метр ─ огляд актуальних пропозицій від забудовників.

На початку березня 2021 року квартири у Івано-Франківську пропонували відділи продажу 77-ми житлових комплексів на етапі будівництва. Журналісти проаналізували актуальні прайс-листи від забудовників. Визначили мінімальні та максимальні стартові пропозиції для кожного класу нерухомості та вирахували середню вартість житла. Отримані значення наведені у таблиці нижче.

Дослідження ґрунтувалося на інформації пошуковика надійних новобудов Bild.ua. На сервісі розміщено інформацію про характеристики об'єктів, цінові пропозиції, наявні у продажу варіанти планувань, перебіг будівництва, відгуки інвесторів. На «Білд» доступні 360 фільтрів. Наприклад, можна виділити будь-яку область України на карті та шукати новобудови лише в потрібному місці.

Де купити найдешевшу квартиру в Івано-Франківську

Найдешевші квадратні метри представлені в сегменті «комфорт», в новобудові «Ювілейний» ─ усього 5 300 грн.

ЖК «Ювілейний»

ЖК «Ювілейний»

Мінімальні ціни кв. м у сегментах «економ» та «преміум» відрізняються всього на 350 грн. ЖК на вул. Горбачевського, 40б пропонує квартири за 8 550 грн за квадратний метр, а елітний ЖК White House ─ від 8 900 грн.

Найбільша мінімальна вартість квадратного метра в ЖК бізнес-класу Millennium ─ від 11 900 грн.

ЖК Millennium

ЖК Millennium

Нижче у таблиці наведені максимальні, середні та максимальні показники цін на квадратний метр нерухомості у місті.

Зведена таблиця цін

Мінімальна ціна,

грн/кв. м

Середня ціна,

грн/кв. м

Максимальна ціна,

грн/кв. м

Кількість пропозицій
Сегмент «економ»
8 550 16 350 25 350 9
Комфорт-клас
5 300 15 200 19 000 51
Бізнес-клас
11 900 14 800 18 000 6
Преміумклас
8 900 23 100 33 800 11

Як перевірити законність новобудови

Аби не витратити свої інвестиції даремно та не потрапити до рук шахраїв, фахівці радять інвесторам новобудов ретельно вивчити дозвільну документацію та репутацію девелопера. Зробити це можна особисто. Для цього необхідно зібрати інформацію з різних джерел, таких як:

  • відкриті державні та комунальні реєстри;
  • кадастрові карти;
  • офіційні сайти забудовників та проєктів;
  • форуми;
  • ЗМІ;
  • соціальні мережі;
  • документи, що надають у відділі продажу тощо.

Також можна звернутися до спеціалізованих ресурсів та надійних пошуковиків. Наприклад, на «Білді» фахівці власноруч здійснюють перевірку кожного комплексу за авторською програмою по 42-х пунктах. За кожен пункт проєкт отримує бали. Якщо комплекс на сервісі позначений зеленим щитом ─ він має високий Індекс надійності, а отже набрав від 193 до 220 балів. Якщо комплекс оцінили від 149 до 193 балів ─ його позначають помаранчевим щитом, який сигналізує про те, що проєкт має певні нюанси. Якщо ж новобудова набрала 148 балів і менше ─ у неї краще не інвестувати, адже є низка ризиків.

Щоб отримати максимум чинників про будь-яку новобудову із роз’ясненням експерта та консультацією юриста, можна замовити на BildControl.ua детальний звіт. Обсяг такої роботи складає більше 50-ти сторінок.