Як вибрати цитрусові. Корисні поради на кожен день

У холодну пору року нам особливо не вистачає вітамінів, і ми заповнюємо їх недолік цитрусовими. Як не помилитися у виборі фруктів, щоб вони були не тільки корисними, але й смачними?

Як вибрати цитрусові. Корисні поради на кожен день, фото-1

Апельсини  

У хорошого плоду шкірка не буде рихлою і м’якою, в іншому випадку він всередині встиг висохнути.   Якщо у апельсина є так званий «пупок», то всередині ви виявите дуже солодку м’якоть і в деяких випадках – ще один маленький апельсинчик.   Солодкість «цитрину»не залежить від товщини шкірки. Однак плоди з товстою шкіркою більш сухі.Дізнатися про це можна, натиснувши на плід: товста шкірка більш пружинить.   Найсолодшими вважаються іспанські і марокканські фрукти. Так що, якщо ви довіряєте продавцеві, то сміливо запитуйте у нього саме ці апельсини. Також слід знати, що всі апельсини, привезені з Європи, мають більш яскравий відтінок.   

Мандарини     

Більш кислими будуть грузинські мандарини – дрібного розміру, з тонкою шкіркою. Найсолодшими – іспанські та італійські, які часто продаються з гілочками. Середньої солодкі-турецькі і пакистанські.   Солодкість мандарина, головним чином,визначається по його формі: якщо він більш округлий, то і більш солодкий, приплюснутий – більш кислий.   Жорстка, висохла шкірка буде у перележа, точно так само – у висохлого зсередини плоду.   Мандарини без кісточок – наші «гості» з Марокко, але в Україні їх рідко можна зустріти. Шкурка в них рівномірного оранжевого кольору,гладка, тонка, добре знімається.   Дрібні яскраві кульки, з шкіркою, що погано знімається – клементини, гібрид апельсина і мандарина. Зазвичай дуже солодкі, але з кісточками.   Будь-який стиглий мандарин буде яскравого, насиченого кольору, без плям. 

Лимони 

Колір шкірки зрілого лимона – яскраво-жовтий. Шкурка не повинна мати темних плям, які скажуть про хворобу або залежані плоди.   Існують два різновиди лимона: з тонкою і товстою шкіркою. Перший вид використовують для отримання соку, другий – для чаю, отримання цедри. Їх легко відрізнити зовні і на дотик. У товсто шкурого фрукта буде виділяється верхівка і горбиста шкірка, тонко шкурий же – гладкий і без опуклостей.   Гіркий на смак лимон -або незрілий, або перележаний на морозі. Так що взимку краще купувати їх у приміщеннях, щоб уникнути розчарування після покупки.   Шкірка якісного плоду буде блискучою, пружинити при натисканні. Перезрілий  лимон- зайво м’який, висохлий – жорсткий.  

Грейпфрути  

Враховуючи те, що грейпфрут сам по собі має специфічний смак, багато хто хоче вибрати більш солодкий. Таким буде плід з шкіркою оранжево-рожевого кольору, з ніжно-рожевою або червоною м’якоттю. Кислий ж грейпфрут – зовні жовтий або зеленуватий,всередині – білий або жовтий.   У якісного плоду шкірка буде гладка, без зморшок, з рівномірним забарвленням.   Окремі м’які ділянки скажуть про те, що фрукт почав підгнивати.   

Для всіх фруктів  

Зручно перевіряти їх, зважуючи на руці: якщо плід великий, а важить небагато – значить, соковитим не буде.     Всі без винятку цитрусові слід вибирати «на нюх»: якісні, свіжі плоди мають свій характерний аромат ефірних олій.

На Центральному ринку Івано-Франківська продається широкий вибір фруктів і овочів, які особливо потрібні організму в весінній період.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Хочете додати 0342.ua на головний екран і бути в курсі новин?