Афери з купівлею нерухомості

При купівлі нерухомості на вторинному ринку потрібно бути гранично уважним, так як є великий ризик нарватися на шахраїв. Вони регулярно винаходять нові шахрайські схеми і вдосконалюють старі. Так як же не потрапити на їх вудку? У даній статті ми розглянемо найпоширеніші шахрайські схеми і розповімо, як уникнути обману.

Огляд найпоширеніших шахрайських схем з нерухомістю

1. Продаж нерухомості за підробленим паспортом

Шахраї орендують на тривалий термін житло. Далі на підставі копії паспорта власника робиться підроблений паспорт, в який вклеюється фотографія шахрая. Потім за підробленим паспортом виготовляються документи на нерухомість, на підставі яких вони продають орендовану квартиру, після чого вони просто зникають з отриманими грошима. Знайти аферистів буде вельми проблематично, так як вони діяли за підробленими документами.

Як цього уникнути

При перевірці документів завжди просіть у продавця будь-який додатковий документ. Це може бути водійське посвідчення, податковий номер і звірте прізвище ім'я та по батькові з паспортом. Також можна звернутися в паспортний стіл, щоб перевірити справжність документів. Адже коли обман розкриється, справжні власники через суд можуть повернути свою квартиру. А ось повернути свої гроші покупець вже навряд чи зможе.

2. Недієздатний власник

Аферисти укладають договір з самотніми людьми пенсійного віку, людьми, які страждають наркотичною або алкогольною залежністю або людьми, що мають психічні захворювання. Адже такими людьми нескладно управляти, відповідно їх можна змусити під різними приводами підписати будь-який документ. Щоб замести сліди, полягає цілий ланцюжок угод. Але якщо власнику нерухомості або його родичам вдасться довести, що людина при укладанні угоди був в неосудному стані, угоду визнають недійсною і анулюють її. Квартиру повернуть її колишньому власнику, а покупець залишиться не тільки без квартири, але і втратить ще й гроші.

Як вирішити проблему

При перевірці документів завжди потрібно звертати увагу на періодичність здійснених угод. Якщо угоди полягала з проміжком менше одного року, то від покупки такої квартири варто відмовитися.

3. Раптова поява спадкоємців

Після продажу квартири можуть раптово з'явитися спадкоємці, які претендують на це житло. Вони можуть довести свою спорідненість, і через суд можуть оскаржити угоду. Недобросовісний продавець може спеціально приховати факт наявності спадкоємців або ж він може і сам не знати про них. Наприклад, чоловік міг і не знати про те, що на стороні у нього є позашлюбні діти.

Як вирішити проблему

Щоб уникнути багатьох проблем, вивчіть історію переходу прав на житло і коло спадкоємців. Також убезпечити себе можна, оформив нотаріально завірене заявленіе, де буде сказано, що при виникненні судових розглядів, колишній власник зобов'язується задовольнити за свій рахунок майнові та фінансові претензії. Крім того, якщо продавець продає нерухомість, яка перейшла йому у спадок, то найкраще, щоб з моменту успадкування пройшло багато часу – років 7-10.

4. Фіктивна довіреність

Зловмисники отримують довіреність на квартиру. Найчастіше справжні власники проживають за кордоном, і, як правило, навіть нічого не підозрюють про те, що їх житло хочуть продати або воно вже продано. В результаті, коли з'явиться власник нерухомості, у нього будуть всі шанси повернути своє житло. А покупець залишиться ні з чим.

Як вирішити проблему

Ні в якому разі не потрібно купувати нерухомість за дорученням, не бачачи власника. Адже довіреність можна отримати і за допомогою загроз. 

5. Порушення прав неповнолітніх дітей

Якщо неповнолітні діти були виписані з продаваного житла менше, ніж за 6 місяців до приватизації, договір може бути визнаний недійсним. І якщо дитина до досягнення 18 років звернеться до суду із заявою про порушення прав неповнолітнього, то угода судом буде визнана недійсною. В результаті, за рішенням суду, квартиру повернуть колишнім власникам.

Як вирішити проблему

Попросіть власника продаваної квартири, щоб він надав вам виписку з Єдиного державного реєстру, щоб ознайомитися з історією квартири. А також попросіть домову книгу. У ній містяться відомості про осіб, прописаних в цій квартирі. Порівняйте відомості з цих документів (кількість прописаних осіб) з відомостями з квитанції про оплату комунальних послуг.

6. Оформлення мікропозик

При оформленні мікропозик під заставу нерухомого об'єкта, договір оформляється як угода купівлі-продажу нерухомості. В результаті, якщо людина з яких-небудь причин не може виплатити кредит, у нього відбирають квартиру і продають її в рахунок погашення заборгованості. Пред'явити претензію не вийде, так як в документах цей пункт вказано, і власник сам особисто підписав документ.

Як вирішити проблему

Перед підписанням документів, уважно прочитайте кожен пункт. Якщо ж документ містить двозначні фрази і формулювання, не варто підписувати такі документи.

7. Шахрайство з передоплатою

Шахраї виставляють на продаж квартиру за вельми привабливою вартістю. Але є одна умова, в якості гарантії потрібно залишити передоплату. Але перед покупкою квартири з'ясовуються деякі особливості, в результаті чого покупець змушений відмовитися від покупки. Відповідно передоплата залишається у шахрая.

Як вирішити проблему

Перш ніж передати передоплату, завдаток або аванс, необхідно укласти договір. 

8. Продаж нерухомості від імені померлого власника

Власник нерухомості вмирає, а шахраї від його імені виставляють квартиру на продаж. Після покупки оголошуються законні спадкоємці, оскаржують угоду і повертають собі квартиру. Відповідно покупці залишаються без житла і грошей.

Як вирішити проблему

Уважно перевіряйте всі документи на нерухомість і документи продавця. А також укладайте угоду тільки в присутності власника.