Міжнародне податкове планування (МНП) - це сукупність інструментів і методів, що дозволяють отримати бізнесу податкові преференції шляхом використання офшорних і низькоподаткових юрисдикцій, трастів і фондів, різних організаційно-правових форм. Багато в чому вибір буде залежати від наступних факторів:

  • вид здійснюваної діяльності;
  • місце знаходження основного активу;
  • місце ведення основної діяльності, що приносить дохід;
  • податкове резидентство кінцевого власника бізнесу.

Бажаєте дізнатися, як платити міжнародні податки правильно? Пройшовши за посиланням https://4b.ua/uk/service/international-tax-planning-service/, ви получите відповіді від фахівців компанії компанії 4B на всі цікавлячи вас запитання!

У сучасному світі важко уявити собі хоча б одну велику транснаціональну корпорацію, яка б в тій чи іншій мірі не вдавалася до податкової оптимізації. У зв'язку з цим багато відомих компаній відкривають дочірні підприємства в країнах зі сприятливими податковими режимами, тим самим мінімізуючи свої податкові виплати.

Однак варто враховувати той факт, що в поточних реаліях використання зарубіжних компаній і структур не повинно бути обумовлено виключно податковими міркуваннями. Включення в ланцюжок володіння іноземної компанії без реальних на те економічних причин лише з метою зниження податкового тягаря часто пов'язане з ризиками негативних податкових наслідків.

Останнім часом істотно посилилася боротьба розвинених країн з розмиванням податкової бази і штучним перенесенням центру прибутку в інші юрисдикції. Підсумком такої боротьби стає доступність для податкових органів інформації про закордонні структурах, їх операціях і кінцевих власників.

Як здійснюється міжнародне податкове планування?

Одним з найбільш часто використовуваних методів МНП є реєстрація компанії в т.зв. офшорній зоні (offshore zone). Якщо ви плануєте зареєструвати компанію в офшорній зоні, необхідно врахувати наступні аспекти:

  • визначитися з метою, яку ви плануєте досягти, і оцінити, наскільки ефективним буде установа офшорній компанії, виходячи з поставлених цілей;
  • оцінити податкові наслідки реєстрації іноземної компанії для бенефіціарного власника;
  • оцінити податкові наслідки операційної діяльності та управління компанією;
  • оцінити податкові наслідки для українських компаній, якщо такі компанії будуть дочірніми по відношенню до іноземної або здійснюватимуть з нею будь-які операції;
  • визначитися з доступними можливостями по відкриттю банківського рахунку такої компанії.

У той же час існує безліч інших способів міжнародного податкового планування, які включають в себе використання як офшорних, так і низькоподаткових юрисдикцій, в залежності від конкретних цілей.