Енергія сонця - це спосіб перетворення світлової енергії в електрику через спеціальні прилади або каталізатори, які зберігають сонячну енергію. Є два способи перетворення енергії сонця в електрику, один спосіб пасивний, коли енергія накопичується без якихось пристосувань і активний, за допомогою певного обладнання, наприклад, купити сонячні електростанції в Івано-Франківську. Є три види енергії, які ми можемо отримати від сонця: світлова, термальна та концетрована енергія сонця.

Фотогальванічні елементи перетворюють сонячну енергію в електрику, шляхом збирання фотонів світла, тобто маленьких порцій енергії в сонячних променях. Ми можемо використовувати даний вид енергії через збір світлових променів і тим самим забезпечити будинок електрикою.

Сонячні панелі перетворюють сонячне світло в електрику за допомогою взаємопов'язаного фотогальванічного кремнію зібраного в блок або у вигляді сітки.

Щоб сонячна панель працювала, вона повинна бути встановлена там, де сонячного світла достатньо. Ця панель може генерувати тільки 12 вольт постійного струму, тому його необхідно буде перетворювати в змінний струм. Змінний струм дорівнює 100, 110, 220 вольтів (залежно від країни) і цього досить для того щоб працював будь-який електричний прилад в будинку.

Переваги світлової енергії сонця. Безкоштовне та невичерпне джерело енергії. Довговічність, так як немає механічних пристосувань, які можуть зламатися. Економія на рахунках за електрику.

Недоліками світлової енергії сонця є висока собівартість. Окупиться протягом 1-5 років, буде працювати тільки в місці зі 100% сонячним світлом. При хмарності відбувається менше вироблення енергії. Енергія від сонця виробляється тільки вдень, але можна встановити акумуляторні батареї, щоб накопичити енергію та використовувати її, коли сонце сяде.

Термальна енергія сонця. Накопичення сонячної енергії, але генерування її в теплову енергію. Наприклад, використання цієї енергії для опалення будинку, отримання гарячої води або для підігріву басейну.

Система для використання термальної енергії сонця, така ж як і для світлової, але панель в даному випадку працює за рахунок сонячного тепла. Замість дзеркальних і кремнієвих панелей, тут використовують чорні панелі з тепловим колектором, і замість вироблення електрики, він перетворює сонячну енергію в теплову енергію.

Концентрована енергія сонця. Для даної системи потрібні лінзи або відображають дзеркала, щоб сфокусувати світлову енергію на маленькій ділянці і досягти дуже високої температури, щоб вода закипіла і це привело в рух парову турбіну, яка і виробляє електрику.

Системи для отримання концентрованої сонячної енергії не такі як для світлових панелей, хоча там теж панелі, не світлові, а відображають, які відображають весь світ на колону, яка виробляє тепло, достатню щоб парова турбіна працювала.

Якщо вас зацікавила стаття і ви бажаєте придбати сонячну електростанцію, то відвідайте сайт ecoenerhiia.ua. Також ви можете завітати до магазину компанії ЕКО ЕНЕРГІЯ. Він знаходиться за адресою: м.Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи, 72