Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, pressman

Добірка муралів Івано-Франківська, які точно варто побачити, за матеріалами “Рубрики”.

Гуцулка з ноутбуком

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-1 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-2 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-3 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-4 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-5

Де: вул.Тролейбусна,4
Час створення: 2018 рік
Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)

Зміст: на муралі зображена жінка минулого з елементами прогресивного сучасного. У своїй картині художники гармонійно поєднали автентичну красу, жіночу ніжність та інтерактивність сучасних технологій. Тепер сучасна гуцулка з ноутбуком стане ще однією візитівкою нового м-ну “Пасічна”.

Варто зазначити, що Юрій з Мартою створили цілий цикл муралів, де жінки зображені в українських стародавніх строях, і ця нова ця робота є продовженням циклу.

Читайте також: Культура і етнос Прикарпаття

“Україна Єдина”

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-6 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-7 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-8

Де: вул. Мазепи, 25.
Час створення: 2014 рік
Автор: франківські художниці Оксана Парцей та Ірина Клицюк
Зміст: вражаючий масштабом, деталями та якістю роботи мурал з’явився ще у 2014 році за ініціативою молодіжної громадської організації “Сокіл”. На площі 86 м.кв. зображено два ангели, які в руках тримають жовто-блакитний стяг над Україною. Ним вони наче єднають Схід і Захід України. Ангели, за словами художниць, також символізують собою могутню силу Божого захисту Україна, яка зображена на панно у вигляді різноманіття архітектурних пам’яток.

Ідея створення панно зародилася ще на початку Революції гідності. Ми планували розписати стіну на тему Небесної сотні, але з часом ситуація в Україні змінилася. Ми вирішили розписати стіну на тему “Україна Єдина, – розповідає Оксана Парцей.

Читайте також: Традиційна кухня Прикарпаття

“Космічний” мурал

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-9
Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-9

Де: вул. Шухевичів, 27А, ЗОШ №26
Час створення: 2018 рік
Автор: студенти ПНУ ім. В. Стефаника
Зміст: поява цього муралу – результат ініціативи учнів та адміністрації школи. у ЗОШ №26 організували конкурс на збір макулатури та за вилучені кошти намалювали яскравий мурал з космічною тематикою.

Принцеса-мрійниця

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-10 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-11

Де: вул. Коновальця, 121
Час створення: 2017 рік
Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)
Зміст: художники зобразили на стіні дівчинку на гойдалці серед різнокольорових дерев, пташок та природи. Мурал зображений у теплих кольорах та насичений мріями та почуттям пробудження природи від сну. Юрій Пітчук зазначив, що неподалік розташований дитсадок “Дзвіночок”, тому й було вирішено зобразити поруч з ним такий позитивний мурал.

Читайте також: Старожитності Прикарпаття

Гуцулка з куркою

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-12 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-13 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-14

Де: вул. Миколайчука, 11
Час створення: 2017 рік
Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)
Зміст: на муралі зображена гарна гуцулка в традиційному одязі та з куркою в руках. Вишивка – це духовний символ українського народу, а курка, яку тримає дівчина, символізує родючість.

Читайте також: Перлини Прикарпаття

Казковий політ

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-15 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-16 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-17

Де: вул. Мазепи, 177, корпус 1
Час створення: 2017 рік
Автор: Зорян Суш і Олег Цьомко
Зміст: на муралі зображена дівчинка, яка разом з птицями летить над містом. Малюнок насичений теплими кольорами та позитивом. Художник Зорян Суш розповів, що цей мурал створювався, щоб прикрасити район БАМ.

“Овочевий” мурал

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-18 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-19 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-20

Де: сквер Івана Миколайчука
Час створення: 2017 рік
Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)
Зміст: цей мурал створювався з метою пояснити важливість гармонії людини з природою, те, що важливо не смітити та шанувати довкілля. За словами художника Юрія Пітчука, цей мурал має мотивувати дітей любити не тільки чіпси та сухарики, а й домашню здорову їжу. Також автори муралу сподіваються, що малюнок зігріватиме місцевих жителів яскравими кольорами та позитивним змістовним навантаженням.

“Івано-Франківськ, якого вже не буде”

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-21 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-22 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-23

Де: вул. Бельведерська, 39
Час створення: 2017 рік
Автор: франківський художник Роман Бончук
Зміст: на фасаді хрущовки з’явився малюнок австрійської кам’яниці, яку зруйнували для будівництва житлового будинку. З одного боку мурал створює атмосферний настрій та радує глядачів красою, з іншого – зображення зруйнованої пам’ятки архітектури ніби примара з минулого дивиться на людей і нагадує “раніше я також був тут”.

“Воїни лісу”

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-24 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-25 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-26

Де: стіна будинку Богдана Савлюка, автора персонажів українського мультфільму “Воїни лісу”
Час створення: 2017 рік
Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)
Зміст: на муралі зображені “теплі іграшки” – персонажі мультфільму “Воїни лісу”. Героями муралу є гуцул Олекса, Андрій “Крук”, гуцул Любко та баранчик Зеник.

За здорове життя

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-27 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-28

Де: вул. Стуса, 17
Час створення: 2017 рік
Автор: художниця Соломія Баюрчак у співавторстві з Владиславом Черновим
Зміст: мурал був створений за неповні два тижні, і надихалася авторка бажанням мотивувати людей. “Головною темою невеличкого муралу є здоровий спосіб життя, хочеться залучати до цього і дітей. Вирішили розмалювати життя людей у цьому мікрорайоні, хотілося додати світла і кольору”, – пояснює художниця.

Мурал з козаком

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-29 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-30 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-31

Де: вул. Миколайчука, 16
Час створення: 2016 рік
Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)
Зміст: на муралі зображений сюжет фільму “Пропала грамота” у головній ролі з Іваном Миколайчуком. Юрій Пітчук розповів, що хотів передати філософський зміст фільму.

Гоголь під жартівливим твором показав серйозні речі, де сильного і вольового козака підводять його необдумані вчинки, як наслідок – він втрачає грамоту. Впродовж всього фільму з Миколайчуком різна чортівня відбувалась, його кидало з однієї ілюзії в іншу… Тому на стінописі я спеціально в образ незламного козака-Миколайчука вніс дисгармонію, порушив цілісність фігури. Шапка, в якій зберігалась грамота, з нього злітає і віддаляється між картами, люлькою і димом. Герой за нею тягнеться рукою, – пояснив художник.

Портрет Героя Небесної Сотні Романа Гурика

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-32 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-33

Де: вул. Гетьмана Мазепи
Час створення: 2016 рік
Автор: франківський художник Роман Бончук
Зміст: цей мурал присвячений франківчанину, 19-річному Роману Гурику, який був убитий снайпером “Беркута” на Майдані. Для мурала обрали будинок, який розташований поруч із вулицею, що названа на честь самого героя. Загальна площа зображення – 150 кв. м. Створення мурала тривало 7 днів.

“Фраґменти візуальної маніпуляції”

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-34 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-35

Де: вул. Сахарова, 30 А
Час створення: 2016 рік а межах проекту “Відкритий Вуличний Малюнок” спільно з платформою “Тепле Місто”
Автор: львівський художник Сергій Радкевич
Зміст: цей абстрактний мурал має важливе змістовне навантаження – робота створена спеціально для Івано-Франківська, після того, як серед містян відбулась бурхлива дискусія щодо муралів у місті.

Це моя рефлексія на ті події, які відбувалися довкола теми муралів у Франківську, – говорить художник. – У цій роботі поєднано три техніки: реалістичні, графічні ходи та натяк на іконопис. Я спробував об’єднати в одну роботу, для дослідження, як люди реагують на якісь візуальні пластики в середовищі. Наприклад, коли з’являється якась графічна робота – люди реагують суворіше, коли більш реалістичні – набагато відкритіші. А тут три різні техніки, які мають задовольнити всі групи населення.

Цікаво, що на роботі художник зобразив графік, який відображає зацікавленість франківцями щодо його роботи. Наприклад, наскільки часто підходили, як реагували, чи спілкувались, які питання задавали.

Осінній мурал з синичками

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-36
Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-36

Де: вул. Івасюка, 80
Час створення: 2016 рік
Автор: художник і скульптор Сергій Григорян.
Зміст: на муралі зображені осінні мотиви – яблука, синиці та опале листя. Малюнок дихає спокоєм та умиротворенням. Цікаво, що мурал дійсно великий, він займає площу в 700 квадратних метрів.

Іван Франко та його казкові герої

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-37
Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-37

Де: сцена у дворі на вул. Вовчинецькій
Час створення: 2015 рік
Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)
Зміст: на стіні зображений портрет Івана Франка та герої з його казок про звірів.

Казкові ляльки Славка Хоменка

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-38 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-39

Де: вул. Гната Хоткевича, 76, дитячо-юнацький клуб “Мрія”
Час створення: 2012 рік
Автор: франківський художник Славко Хоменко, Olena Molodsha
Зміст: на стіні зображені персонажі, вигадані художником. Про свою роботу Славко розповідає:

Я згадував книжки, які мені подобалися в дитинстві, і керувався тим, від чого я тащився малим. Мені подобались великі моськи, великі очі, журнал Nintendo, космічні, зоряні чувачки, лицарі, діаманти, скарби. В мене був перший малюнок – песик у лицарському шоломі. Так що сюди я упхав усе, що любив: НЛО, Сатурн, діаманти. Дівчата люблять діаманти, я одразу це відчув. Тільки намалював камінці, якась мала бігла: “О, в мене такі діамантики, такі прикольні!”.

Навчальний мурал

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-40 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-41 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-42

Де: стіна дошкільного навчального закладу №35 “Вишиванка”
Час створення: 2016 рік
Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)
Зміст: на стіні зображені навчально-пізнавальні сюжети, які покликані висовувати у дітей з раннього віку любов до рідного міста, до природи, до книги й знань, а також пропагувати корисність спорту.

Зріз суспільства

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-43 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-44

Де: вул. Курінного Чорноти 2/2
Час створення: 2015 рік в рамках ґрантових проектів Urban Space 100
Автор: аргентинський графіті-художник Хорхе Помар – під псевдонімом AMOR
Зміст: на стінах зображені геометричні абстракції з глибоким змістом. Художник розповів, що ці роботи він зробив на політичну тематику і кожен колір на них має своє значення. Допомагали йому у роботі франківські волонтери.Варто зазначити, що у своїх роботах AMOR апелює до теми світових “геополітичних ігор”. Його сюжети – це боротьба за природні ресурси, зовнішня політика держав, діяльність транснаціональних корпорацій. Роботи Хорхе Помара закликають до свідомості суспільства, в намаганні розбудити його.

“Я піду в далекі гори”

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-45
Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-45

Де: вул. Галицька 132, 132А
Час створення: 2015 рік
Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)
Зміст: героїнею муралу стала американська співачка українського походження Квітка Цісик та її пісня “Я піду в далекі гори”.

Мурал з Іриною Сеник

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-46
Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-46

Де: вул. Коновальця, 132а/136
Час створення: 2016 рік
Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)
Зміст: мурал присвячений поетесі, вишивальниці, дисиденту, Героїні Світу Ірині Сеник.

Мурал, присвячений Квітці Цісик

Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-47 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-48 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-49 Настінний розпис. Мурали Івано-Франківська, фото-50

Де: вул. Матейки, 23
Час створення: 2019 рік
Автор: Олег Замора, Ірина Ковалевська, Віталій Білоусов-Вандяк.
Зміст:  Настінний малюнок присвячений американській співачці українського походження Квітці Цісик.

Читайте також:   

прикарпаття мурали стінописи івано-франківськ івано-франківські мурали картини на стінах розпис стін мурал
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
174 перегляди у жовтні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Новини компаній
Чорна п’ятниця, свято всіх шопоголіків, уже зовсім скоро — у цьому році вона випадає на 27 листопада. Але ця подія настільки популярна, що її розтягують на кілька днів. Епіцентр цього року вже втретє братиме участь у Чорній п’ятниці, традиційно запропонувавши покупцям найширший асортимент за найкращими цінами із шаленою вигодою. Покупці зможуть робити покупки зі знижками на Чорну п’ятницю як у 62 торговельних центрах Епіцентрах по всій країні, так і онлайн...
Суспільство
Кабінет Міністрів України розподілив субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я. Згідно з Постановою Кабміну, Івано-Франківщина отримає 117,3 млн. гривень. Зокрема, 29,7 млн. гривень спрямують на лікування хворих на діабет, 6,45 млн. гривень – на центри громадського здоров’я, 25,94 млн. гривень – на підтримку окремих закладів охорони здоров’я, пишуть Версії з посиланням на Галичину.
Суспільство
Згідно з даними паралельного підрахунку голосів, до Івано-Франківської районної ради проходять шість партій Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, Відтак до Івано-Франківської районної ради увійшли: "Свобода", "Європейська Солідарність", "Батьківщина", "Платформа громад", "За майбутнє" та "Слуга народу".
Новини компаній
Технології постійно розвиваються, вони роблять наше життя комфортніше, безпечніше і цікавіше. Медицина також не стоїть на місці. Сучасний безконтактний термометр для вимірювання температури - це пристрій, який в недалекому майбутньому замінить всі ртутні і електронні термометри в кожній родині. Чому ртутні та електронні термометри відходять у минуле? Ртутні моделі йдуть в минуле з кількох причин: незручність вимірювання, треба довго чекати на результат, а...
Суспільство
В Івано-Франківську чоловік влаштував стрілянину посеред міста. Повідомляється, що 27 жовтня, в поліцію надійшло повідомлення від схвильованої місцевої жительки про те, що на вулиці Мазепи невідомий чоловік робить постріли з пістолета. Правоохоронці вирушили за вказаною адресою. По прибуттю вони виявили жінку, яка скоїла виклик. Вона дала детальний опис зловмисника і подіцейські приступили до пошуків. Через кілька хвилин, біля будинку поруч, поліцейські ви...
Політика
В Івано-Франківську діючий мер Руслан Марцінків перемагає на місцевих виборах з результатом майже 85% голосів виборців. Як передає кореспондент Укрінформу, про це Марцінків повідомив під час етеру на радіо «Західний полюс». «Поки немає остаточних результатів виборів. За паралельними підрахунками, я отримав 67 тисяч 62 голоси виборців, а це становить 84,82%», - повідомив Марцінків. Він зізнався, що його перемога на місцевих виборах не була для нього несподі...
Суспільство
Михайло Смушак - голова Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради розповів на сторінках соціальної спільноти Комуналка ІФ, як відбувається благоустрій центральної частини міста, зокрема висадка дерев. "Сьогодні продовжуємо висадку дерев у центральній частині міста. Розпочали із висадки 11-и кленів і 2-х тюльпанових дерев в уже існуючі алейні ряди скверу біля "Пасажу", - розповів посадовець. Дані молоді дерев...
Новини компаній
В непростий час пандемії коронавірусу та сезонного грипу, як ніколи варто думати про власне здоров’я та дбати про зміцнення імунітету. Адже здорова імунна система – це запорука відмінного самопочуття, енергії та гарного настрою. Вітаргін  - чудовий засіб для зміцнення імунітету, який допоможе Вам відновити природний захист Вашого організму. Гель з бурої морської водорості Вітаргін ефективно очищує організм, насичує його корисними речовинами та нормалізує о...
Суспільство
В Івано-Франківську хочуть завершити програму ремонту педіатрій На черзі – Педіатричне відділення №7 в мікрорайоні Пасічна,Приміщення потребує капітального ремонту та нової системи опалення, тому з наступного року тут розпочнуться зміни. “Мали нагоду зустрітися з завідувачкою відділення Наталею Іванівною та колективом медзакладу. Зворушена, наскільки пані Наталя вболіває за розвиток відділення. Сюди приходять найменші пацієнти, хочеться, щоб їм надавали як...