Зібрались до Буковелю покататись на лижах? Правила поведінки для лижників та сноубордистів можуть зберегти життя!

Прийшла зима, ми поспішаємо дістати лижі, щоб зробити прогулянку по лісі або на високій швидкості спуститися з гір. Цей вид спорту завжди буде одним з найбільш популярних. Одного разу навчившись їздити на лижах, вже ніколи не забудеш, як ковзати по снігу.

Гірські лижі й сноуборд, як і будь-який інший активний вид спорту, пов’язаний з ризиком. Для мінімізації ризику при гірськолижному катанні, розроблені Правила поведінки на схилах. Памятайте – стаючи на лижі чи сноуборд, Ви автоматично підпадаєте під дію цих Правил, незалежно від того, знайомі Ви з ними чи ні.

1.      Повага до інших 

Кожен гірськолижник і сноубордист має поводитись так, щоб не створювати загрози чи небезпеки для інших. Це стосується не лише поведінки, але й справності власного спорядження, що також поширюється на тих, хто використовує нові розроблені елементи спорядження. 

2.      Контролювання швидкості та стилю катання 

Гірськолижник (сноубордист) повинен контролювати свої пересування та змінювати швидкість і стиль катання до власних можливостей, особливостей поверхні схилу, снігових та погодних умов, а також щільності руху. Зазвичай зіткнення на схилах відбуваються, коли лижники і снобордисти пересуваються надто швидко, не контролюють власні рухи або не бачать інших людей. Кожен повинен вміти зупинитись, повернути та проїхати у межах власної видимості. 

У місцях із великим натовпом або обмеженою видимістю швидкість руху слід знизити, особливо по краях крутого схилу, у нижній частині траси та поблизу розташування підйомників. 

Читайте також:Гірськолижні траси і схили Буковеля - гордість гірськолижного курорту

3.      Вибір маршруту спуску 

Лижник (сноубордист), що їде заднім, повинен обирати маршрут спуску таким чином, щоб не заважати і створювати загрози тим, хто спускається перед ним. 

Катання на гірських лижах та сноуборді – види спорту, де кожен може рухатись куди і як забажає, якщо тільки він дотримується даних правил і адаптує свої маневри до власних можливостей та ситуації на схилі. 

Лижник (сноубордист) спереду має перевагу. Той, хто рухається за ним у тому ж самому напрямку, повинен дотримувати достатньо необхідну дистанцію між собою та переднім лижником (сноубордистом) так, щоб залишити йому простір для вільного виконання маневрів. 

4.      Обгін 

Обгін інших лижників (попереду чи позаду, праворуч або ліворуч)  має здійснюватись таким чином, щоб залишити достатньо простору лижникам (сноубордистам), яких обганяють, для їх маневрів (у тому числі, вимушених). 

Лижник (сноубордист), який здійснює обгін, несе повну відповідальність за його завершення без створення труднощів тому, кого обганяє, до моменту остаточного закінчення маневру. Це правило розповсюджується також на обгін лижників (сноубордистів), які не рухаються. 

Читайте також:Відпочинок в Карпатах. Що обрати готель чи приватну садибу

5.      Вихід на трасу, початок спуску, підйом 

При виїзді на марковану трасу, поновлення руху після зупинки, або підйому наверх по схилу, лижник (сноубордист) повинен подивитись наверх та вниз, щоб впевнитись, що його дії не заважатимуть іншим та йому самому. 

Практика доводить, що виїзд на трасу чи відновлення руху після зупинки нерідко стають причиною зіткнення. Тому, природно, що кожен лижник (сноубордист), що опинився у такій ситуації, має виїхати на трасу без створення перепони чи небезпеки для себе та інших. 

Розпочинаючи рух – навіть дуже повільно - лижник (сноубордист) має перевагу відповідно до правила 3 перед тими, хто їде з більш високою швидкістю, але знаходяться зверху чи позаду нього.

При перетині схилу впевнись, що зверху ніхто не спускається на лижах чи сноуборді.

6.      Зупинка на трасі 

За виключенням випадків, де абсолютно необхідно, не зупиняйся на вузьких ділянках трас і тих відтинках, які погано проглядаються, на віражах і за пагорбами, тому що лижник, який спускається, тебе не бачить. 

Зупинки – за виключенням широких трас – виконуються збоку траси. Не можна зупинятись на ділянках тісних та там, де лижника не видно з верхніх ділянок траси. 

Читайте також: Зимові курорти Карпат, які в 5 разів дешевші за Буковель

7.      Підйом та спуск без лиж (сноуборду) 

Підійматись чи спускатись на ногах (без лиж чи сноуборду) можна лише збоку траси. 

Рух назустріч загальному потоку створює неочікувані перепони для лижників та сноубордистів. Сліди від черевиків руйнують полотно траси і створюють небезпеку для інших. 

8.      Повага до знаків та маркувань 

Кожен лижник та снобордист має поважати усі попереджуючі знаки та маркування. Ступінь складності траси позначається відповідним кольором – чорним, червоним, блакитним або зеленим. Кожен може вільно обирати трасу. На трасах також встановлюються інші знаки, що показують напрямки руху, або попереджають про небезпеку чи закінчення траси. Слід суворо дотримуватись знаків, що інформують про кінець траси чи небезпеку. Такі знаки встановлюються перш за все заради власної безпеки тих, хто катається. 

Читайте також: Арт-ґрунь Полонина Перці - осередок гуцульської культури у Яблуниці

9.      Допомога 

У разі будь-якого випадку кожен лижник (сноубордист) зобов’язаний надати допомогу. 

Надання допомоги у разі настання випадку є кардинальним принципом поведінки для кожного лижника (сноубордиста), незалежно від того, чи має він юридичне зобов’язання для цього. Необхідно надати першу медичну допомогу, повідомити відповідні служби та огородити місце інциденту для попередження інших лижників та сноубордистів. 

10. Свідчення 

Після інциденту кожен лижник (сноубордист) та свідок, незалежно від ступеню відповідальності, повинен надати інформацію про себе (ім’я, адресу). 

Свідки мають важливе значення у встановленні повного та детального опису випадку, тому кожен повинен розглядати своїм обов’язком надання такої інформації. Звіти служби порятунку, поліції, а також фотографії надають значну допомогу у визначенні цивільної та кримінальної відповідальності.

І ще кілька простих але важливих порад: 

  • Перед поїздкою на відпочинок обов'язково оформіть медичну страховку. В жодному разі не можна сподіватися: "Раптом пощастить". У горах можливі різні непередбачені ситуації.
  • Виходь тільки на траси відповідної категорії. Якщо ти новачок, то не поспішай вибирати складні траси для професіоналів.
  • У жодному разі не виходь на схил гори в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння.
  • При падінні намагайся не створювати перешкоди для інших. Це важливо, адже в випадку зіткнення можуть постраждати обидві сторони зіткнення.

Читайте також: Татарів — гуцульський кліматичний курорт та рай для лижників та сноубордистів взимку

Рейтинг
Поки ще ніхто не оцінював
72 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Log in ,
to rate and recommend

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Дівчата поверталися з похоронів загиблого бійця з Волині, одна з дівчат – наречена загиблого. Їхали знову на ротацію – захищати українську землю від ворога. Посеред дороги водій компанії Busfor вмикнув російський серіал. Дівчата представилися і попросили вимкнути продукт окупанта. Вони повідомили звідки їдуть і яка трагедія у  їхньому житті трапилася, на що водій відповів, що серіал він не вимкне, і не бажає, щоб йому розповідали свою біографію. Після су...
Різне
Запаслися на зиму сушеними білими грибами? Якщо ні, – тоді Вам на Центральний ринок. Хоча цьогоріч особливо щедрого врожаю і не було, все ж продавці мають, що запропонувати.  Привозять їх здебільшого з гірських районів – Богородчанського, Косівського, Рожнятівського та Яремче.  У різних продавців – різні ціни. Якщо Вам не потрібно багато грибів, то можна взяти стограмову «в’язочку». Таке смачне задоволення коштуватиме 40-70 гривень.   Продавці кажуть, що о...
Здоров'я
Про це заявив заступник голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів. “Обласний бюджет взяв повністю на себе видатки з гемодіалізу, з пеританального діалізу. Тому резерву на інсуліни в обласному бюджеті не буде. Необхідно спрямувати вільні залишки коштів на 01 січня, які склалися в місцевих бюджетах. Частини, можливо, медичної субвенції – на лютий-березень. Якщо така можливість є, особливо вона може бути в містах обласного значення, таких як Болехів – спр...
Суспільство
Інцидент стався в червні 2019 року.  Чоловік з дружиною перебували у ліжку в спальні. В них виникла сварка, яка переросла у конфлікт. Під час суперечки обвинувачений припіднявся на ліжку і сів потерпілій на живіт, після чого почав кулаками бити в ділянку голови, тулуба та верхніх кінцівок. Після побиття жінка отримала тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров`я.  У результаті обвинувачений заподіяв потерпілій тілесні ушкодження у вигляд...
Пригоди
Як зазначають очевидці, поруч не виявилось жодного правоохоронця, чи охоронника. На Буковелі у натовпі відпочиючих сталася бійка. Втім, поруч, щоб вгамувати агресивних правопорушників на розрекламованому гірсько-лижному курорті не виявилося ані охорони, ані правоохоронців. Про інцидент виданню Український простір повідомили очевидці, а також надіслали відео з місця події.
Пригоди
У Свердловській області Росії стався страшний випадок. Багатодітна мати випрала новонароджену дитину в пральній машинці. Інцидент стався в місті Талица. У жінки було четверо дітей. Загиблий малюк народився 23 січня, пише Український простір. Як повідомляє видання Регіон Онлайн, пологи у жінки почалися передчасно, вночі. Росіянка стверджує, що дівчинка народилася мертвою. Після цього мати чогось поклала тіло дитини в пральну машинку і запустила прання. Перш...
Бізнес
З вересня 2019 року у власників домашніх сонячних електростанцій, які продають надлишок згенерованої електроенергії у загальну мережу, виникли проблеми з розрахунками за продану енергію.  У ТОВ “Прикарпатенерготрейд” – єдиному підприємстві, яке на Прикарпатті закуповує «зелену» електроенергію, КУРСу пояснили, що виплати власникам домашніх СЕС затримуються через “Укренерго”. “Принцип ринку такий: державою визначені компанії, що купують “зелену” електроенерг...
Влада
Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Івано-Франківській області зупинили роботу центру мінімізації митних платежів, через який було проведено зовнішньоекономічних операцій на 200 млн. грн.   Про це повідомляє пресслужба Державної фіскальної служби України, пише ASPI.  В ході розслідування податкова міліція викрила групу осіб, які надавали компаніям реального сектору економіки послуги щодо ввезення в Україну дитячої продукції та іграшок за заниженою ми...
Суспільство
Під час спільного брифінгу в Освенцимі, де відбуваються урочистості з нагоди 75-річчя визволення концтабору Аушвіц-Біркенау, президент Польщі Анджей Дуда запропонував Володимиру Зеленському відзначити 100-річчя Варшавської битви, коли війська Юзефа Пілсудського і Симона Петлюри розбили 200-тисячну армію більшовиків у серпні 1920 року, пише Еnigma.  «Я запропонував пану Зеленському спільно вшанувати пам’ять польських та українських солдатів, які разом у 192...