• Головна
  • Зібрались до Буковелю покататись на лижах? Правила поведінки для лижників та сноубордистів можуть зберегти життя!
12:59, 8 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Зібрались до Буковелю покататись на лижах? Правила поведінки для лижників та сноубордистів можуть зберегти життя!

Зібрались до Буковелю покататись на лижах? Правила поведінки для лижників та сноубордистів можуть зберегти життя!

Прийшла зима, ми поспішаємо дістати лижі, щоб зробити прогулянку по лісі або на високій швидкості спуститися з гір. Цей вид спорту завжди буде одним з найбільш популярних. Одного разу навчившись їздити на лижах, вже ніколи не забудеш, як ковзати по снігу.

Гірські лижі й сноуборд, як і будь-який інший активний вид спорту, пов’язаний з ризиком. Для мінімізації ризику при гірськолижному катанні, розроблені Правила поведінки на схилах. Памятайте – стаючи на лижі чи сноуборд, Ви автоматично підпадаєте під дію цих Правил, незалежно від того, знайомі Ви з ними чи ні.

1.      Повага до інших 

Кожен гірськолижник і сноубордист має поводитись так, щоб не створювати загрози чи небезпеки для інших. Це стосується не лише поведінки, але й справності власного спорядження, що також поширюється на тих, хто використовує нові розроблені елементи спорядження. 

2.      Контролювання швидкості та стилю катання 

Зібрались до Буковелю покататись на лижах? Правила поведінки для лижників та сноубордистів можуть зберегти життя!, фото-1

Гірськолижник (сноубордист) повинен контролювати свої пересування та змінювати швидкість і стиль катання до власних можливостей, особливостей поверхні схилу, снігових та погодних умов, а також щільності руху. Зазвичай зіткнення на схилах відбуваються, коли лижники і снобордисти пересуваються надто швидко, не контролюють власні рухи або не бачать інших людей. Кожен повинен вміти зупинитись, повернути та проїхати у межах власної видимості. 

У місцях із великим натовпом або обмеженою видимістю швидкість руху слід знизити, особливо по краях крутого схилу, у нижній частині траси та поблизу розташування підйомників. 

Читайте також:Гірськолижні траси і схили Буковеля - гордість гірськолижного курорту

3.      Вибір маршруту спуску 

Лижник (сноубордист), що їде заднім, повинен обирати маршрут спуску таким чином, щоб не заважати і створювати загрози тим, хто спускається перед ним. 

Катання на гірських лижах та сноуборді – види спорту, де кожен може рухатись куди і як забажає, якщо тільки він дотримується даних правил і адаптує свої маневри до власних можливостей та ситуації на схилі. 

Лижник (сноубордист) спереду має перевагу. Той, хто рухається за ним у тому ж самому напрямку, повинен дотримувати достатньо необхідну дистанцію між собою та переднім лижником (сноубордистом) так, щоб залишити йому простір для вільного виконання маневрів. 

4.      Обгін 

Зібрались до Буковелю покататись на лижах? Правила поведінки для лижників та сноубордистів можуть зберегти життя!, фото-2

Обгін інших лижників (попереду чи позаду, праворуч або ліворуч)  має здійснюватись таким чином, щоб залишити достатньо простору лижникам (сноубордистам), яких обганяють, для їх маневрів (у тому числі, вимушених). 

Лижник (сноубордист), який здійснює обгін, несе повну відповідальність за його завершення без створення труднощів тому, кого обганяє, до моменту остаточного закінчення маневру. Це правило розповсюджується також на обгін лижників (сноубордистів), які не рухаються. 

Читайте також:Відпочинок в Карпатах. Що обрати готель чи приватну садибу

5.      Вихід на трасу, початок спуску, підйом 

При виїзді на марковану трасу, поновлення руху після зупинки, або підйому наверх по схилу, лижник (сноубордист) повинен подивитись наверх та вниз, щоб впевнитись, що його дії не заважатимуть іншим та йому самому. 

Практика доводить, що виїзд на трасу чи відновлення руху після зупинки нерідко стають причиною зіткнення. Тому, природно, що кожен лижник (сноубордист), що опинився у такій ситуації, має виїхати на трасу без створення перепони чи небезпеки для себе та інших. 

Розпочинаючи рух – навіть дуже повільно - лижник (сноубордист) має перевагу відповідно до правила 3 перед тими, хто їде з більш високою швидкістю, але знаходяться зверху чи позаду нього.

При перетині схилу впевнись, що зверху ніхто не спускається на лижах чи сноуборді.

6.      Зупинка на трасі 

Зібрались до Буковелю покататись на лижах? Правила поведінки для лижників та сноубордистів можуть зберегти життя!, фото-3

За виключенням випадків, де абсолютно необхідно, не зупиняйся на вузьких ділянках трас і тих відтинках, які погано проглядаються, на віражах і за пагорбами, тому що лижник, який спускається, тебе не бачить. 

Зупинки – за виключенням широких трас – виконуються збоку траси. Не можна зупинятись на ділянках тісних та там, де лижника не видно з верхніх ділянок траси. 

Читайте також: Зимові курорти Карпат, які в 5 разів дешевші за Буковель

7.      Підйом та спуск без лиж (сноуборду) 

Підійматись чи спускатись на ногах (без лиж чи сноуборду) можна лише збоку траси. 

Рух назустріч загальному потоку створює неочікувані перепони для лижників та сноубордистів. Сліди від черевиків руйнують полотно траси і створюють небезпеку для інших. 

8.      Повага до знаків та маркувань 

Зібрались до Буковелю покататись на лижах? Правила поведінки для лижників та сноубордистів можуть зберегти життя!, фото-4

Кожен лижник та снобордист має поважати усі попереджуючі знаки та маркування. Ступінь складності траси позначається відповідним кольором – чорним, червоним, блакитним або зеленим. Кожен може вільно обирати трасу. На трасах також встановлюються інші знаки, що показують напрямки руху, або попереджають про небезпеку чи закінчення траси. Слід суворо дотримуватись знаків, що інформують про кінець траси чи небезпеку. Такі знаки встановлюються перш за все заради власної безпеки тих, хто катається. 

Читайте також: Арт-ґрунь Полонина Перці - осередок гуцульської культури у Яблуниці

9.      Допомога 

У разі будь-якого випадку кожен лижник (сноубордист) зобов’язаний надати допомогу. 

Надання допомоги у разі настання випадку є кардинальним принципом поведінки для кожного лижника (сноубордиста), незалежно від того, чи має він юридичне зобов’язання для цього. Необхідно надати першу медичну допомогу, повідомити відповідні служби та огородити місце інциденту для попередження інших лижників та сноубордистів. 

Зібрались до Буковелю покататись на лижах? Правила поведінки для лижників та сноубордистів можуть зберегти життя!, фото-5

10. Свідчення 

Після інциденту кожен лижник (сноубордист) та свідок, незалежно від ступеню відповідальності, повинен надати інформацію про себе (ім’я, адресу). 

Свідки мають важливе значення у встановленні повного та детального опису випадку, тому кожен повинен розглядати своїм обов’язком надання такої інформації. Звіти служби порятунку, поліції, а також фотографії надають значну допомогу у визначенні цивільної та кримінальної відповідальності.

І ще кілька простих але важливих порад: 

  • Перед поїздкою на відпочинок обов'язково оформіть медичну страховку. В жодному разі не можна сподіватися: "Раптом пощастить". У горах можливі різні непередбачені ситуації.
  • Виходь тільки на траси відповідної категорії. Якщо ти новачок, то не поспішай вибирати складні траси для професіоналів.
  • У жодному разі не виходь на схил гори в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння.
  • При падінні намагайся не створювати перешкоди для інших. Це важливо, адже в випадку зіткнення можуть постраждати обидві сторони зіткнення.

Читайте також: Татарів — гуцульський кліматичний курорт та рай для лижників та сноубордистів взимку

Зібрались до Буковелю покататись на лижах? Правила поведінки для лижників та сноубордистів можуть зберегти життя!, фото-6

Читайте також: Купання в чанах – найкраща спа-процедура в Карпатах. Де пропонують купання в чанах на Прикарпатті

Де у Карпатах відпочити дешево. Бюджетний але якісний і приємний відпочинок в Карпатах

Микуличин. Найдовше та найбільше село в Карпатах

Де пропонують купання в чанах на Прикарпатті

Карпатський трамвай

За сирами до Карпат

Сувенірні ринки

Рафтинг на Черемоші

Лижні курорти Прикарпаття

Гастрономічні тури

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#катання на лижах #правила поведінки #як повдитися #катання на лижах #катання на сноуборді #буковель #карпати #яблуниця #гірські лижі #що треба знати #прикарпаття #запобігання нещасним випадкаам #нещасні випадки #драгобрат
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
В цій рубриці підібрана добірка статей про пам'ятки архітектури та історії, визначні місця Прикарпаття, які варто відвідати франківчанам та гостям під час своїх подорожей нашим краєм.
live comments feed...