Пструг (форель)
19:19, 15 вересня 2019 р.
Надійне джерело
Пструг - окраса карпатської кухні. Страва з форелі, якою славляться швидкі карпатські ріки
Пструг (форель)
Карпатська райдужна форель (пструг) харчові якості та цілющі властивості
Решта України цю страву знає, як запечену на грилі форель. Ту саму форель, якою славляться швидки карпатські ріки. Треба зауважити, що ніякого особливого рецепту приготування пструга не існує. Але ця страва завжди займає одне з перших місць в хіт-парадах місцевих страв, серед туристів, які відпочивають в Карпатах.
Пструг струмковий - риба. що має товсте видовжене тіло, на хвостовій частині якого є невеликий, без променів жировий плавець. Тіло зеленувато-коричневе. На спині, на жовтувато-сірих плавцях розкидані численні червоні, чорні та білі «пістряві» плями, завдяки яким ця риба отримала своє ім'я. Залежно від умов середовища забарвлення змінюється. Належить до холодноводних риб. Він віддає перевагу швидкотекучим річкам з чистою водою, багатою на кисень.
Ця риба з сімейства лососевих є відмінним джерелом білка і насичених жирних кислот. Форель, що відноситься до категорії жирних риб, вдосталь містить жирні кислоти омега-3 - у вигляді ейкосапентеноевої та докосагексінової кислот. Ці жирні кислоти дають велику користь здоров'ю оскільки: знижують рівень холестерину і кров'яний тиск, пом'якшують симптоми астми, ревматоїдного артриту й депресії, покращують стан шкірних покривів при екземі та псоріазі. Друга з кислот надає потужну стимулюючу дію на розвиток інтелекту у дітей. Крім того, карпатська радужна форель містить запас вітамінів групи В і селен, у карпатській форелі є також багато астаксантину - одного з найдієвіших антиоксидантів. Антиоксиданти захищають наш організм від шкідливого впливу навколишнього середовища і різних захворювань.
Корисні речовини що містить карпатська форель:
вітаміни А, В1, В2, В3, В5, В6, В12, D, Е, біотин, фолієва кислота; залізо, йод, калій, кальцій, магній, селен, фосфор, цинк; білок, жирні кислоти Омега-3.
Читайте також: Гуцульський йогурт. Гуслянка – автентичний карпатський національний кисломолочний продукт
Рецепти приготування:
1. Пструг запечений з розмарином і лимоном
Пструг, або ж як її ще називають, річкова форель - неймовірно смачна риба. Простий і дуже смачний рецепт страви цієї риби. Приготувати цю страву вдома дуже просто, головне заздалегідь намаринувати рибу, а потім її запекти.
Інгредієнти: 3 невеликі риби (кількість риби змінюйте, залежно від кількості осіб, для яких готуєте цю страву), 0,5 невеличкого лимона, 3 гілочки розмарину, 1 ст. л. оливкової олії, 2 ч. л. солі, 0,25 ч. л. чорного меленого перцю, 3 ч. л. готової суміші прованських чи італійських трав.
Рибу почистити, ретельно помити, обсушити. Натерти зсередини і ззовні сумішшю солі, перцю і трав, скропити лимонним соком з олією. В кожну рибу поставити по гілочці розмарину. Обгорнути рибу плівкою і залишити маринуватися на кілька годин, краще поставити на ніч до холодильника. Деко вистелити пергаментом, змастити оливковою олією. На пергамент поставити замариновану рибу, зверху викласти скибочки лимону. Пекти в розігрітій до 180 градусів духовці 40-45 хвилин.
Читайте також: За сирами – до Карпат: як розвивається гастротуризм на Прикарпатті (відео)
2. Форель райдужна
Форель райдужна – це дуже просте у приготуванні, але дивовижно смачне блюдо. Готувати цю рибку ми будемо у фользі, так як саме таким чином в рибі зберігаються всі корисні властивості. Відомо, що м'ясо форелі багата протеїнами легко засвоюваними організмом людини. Крім того, воно насичено жирними кислотами, вітамінами і мікроелементами, які досить значущі збалансованої повноцінної дієти людини. Тому неодмінно рекомендую Вам покуштувати це приголомшливе ніжне блюдо.
Інгредієнти для приготування форелі райдужної:
- Форель свіжа (бажано велика, але не більше 1 кг) – 1 штука
- Вершкове масло – 60-70 грам
- Свіжа петрушка – 1 пучок
- Лимон – 1 штука
- Рослинна масло – 1 столова ложка
- Чорний мелений перець – 0,5 чайної ложки (без гірки)
- Сіль кухонна велика – 1 чайна ложка (без гірки)
Приготування форелі райдужної.
Крок 1: Очищаємо і готуємо рибу
Для початку гарненько промийте рибу під проточною водою, потім помістіть її на обробну дошку, попередньо застелену паперовими кухонними рушниками (кілька шарів). Очистіть рибу від лушпиння (зіскоблити ножем її від хвоста до голови, з усіх сторін) , видаліть зябра або відріжте голову зовсім, обріжте ножицями плавники і хвіст. Потім розріжте черевце риби від голови до анального плавця і випатрайте її, діставши всі нутрощі. Після цього ретельно вимийте під проточною холодною водою, як всередині, так і зовні. Злегка обсушіть риб'ячу тушку за допомогою чистих паперових рушників. У невеликій ємності змішайте сіль і чорний мелений перець, гарненько змішайте їх. Потім, приготованою сумішшю натріть рибу, також всередині і зовні.
Крок 2: Підготуємо інші інгредієнти
Лимон промийте під холодною водою, потім розріжте навпіл, одну половину розділіть на 2 частини. Одну четвертинку розріжте на тонкі часточки, а з другої четвертинки видавіть сік в окрему невелику ємність. Тепер до соку лимона, додайте рослинне масло, ретельно змішайте. Приготованою сумішшю натріть рибу, знову ж, всередині і зовні.
Читайте також: Грибна юшка – ароматна візитівка Карпат
Крок 3: Викладаємо рибу на деко
Деко застеліть листом фольги (можна складеному удвічі), на неї покладіть форель. На одному боці рибки зробіть кілька (приблизно 5-6) надрізів. У кожен надріз помістіть по невеликому шматочку вершкового масла, вагою приблизно по 10 грамів, не більше і помістіть по часточці лимона.
Зелень петрушки гарненько промийте, потім дрібно наріжте. Змішайте подрібнену зелень з рештою шматочками лимона, потім наповніть ними черевце риби. Щільно загорніть рибу у фольгу.
Крок 4: Запікаємо форель
Духовку розігрійте 180-200 градусів, потім помістіть в неї деко з рибою. Випікайте рибу, приблизно хвилин 30-40. Час приготування форелі безпосередньо залежить від її ваги. Отже, якщо рибка велика, то і готуватися вона буде трохи довше.
Приблизно за 5 хвилин до повної готовності, вийміть деко з духовки, обережно відігніть зверху фольгу і відправляйте його назад. Це потрібно зробити для того, щоб риба могла за цей час злегка підрум'янитися.
Крок 5: Подаємо форель райдужну
Готову рибку вийміть з духовки, злегка остудіть і перекладіть на сервірувальне блюдо. Це страва з форелі можна подавати до столу як основного гарячого блюда, а на гарнір подати обсмажений або відварну картоплю. Також відмінно підійде відварний рис або свіжі овочі у вигляді салату, заправленого оливковою олією або запечені в духовці.
Поради:
— Готовність форелі перевіряється дуже легко. Рибу потрібно проткнути звичайної зубочисткою, якщо при проколюванні з тушки буде виділятися білий прозорий сік, то пора виймати її з духовки.
— Зелень петрушки, при бажанні можна замінити свіжою кінзою. Залежно від Ваших смакових уподобань.
— В якості прикраси блюда, можна використовувати оливки або маслинки, красиво уклавши їх навколо готової риби.
Також перед подачею риби до столу можна полити її вершковим соусом.
Читайте також: Що їли галичани сто років тому: знайшли старовинну книгу рецептів. ФОТО
3. Пструги запечені (смачні пструги у сметані)
Ви не знаєте, що таке пструги? То мерщій у Карпати, там вам розкажуть! Пстругами там називають форель з гірських потічків. Вона не завжди така вгодована, як від фермера, зате виросла у природних умовах. Готувати таку рибу найбільш романтично на відкритому вугіллі. Смак — неперевершений. Ось рецепт приготування форелі за буковинським рецептом.
Свіжу або розморожену тушку помити, видалити зябра й кишки, посолити, злегка поперчити і змастити олією. У черевце покласти пучок зелені — кріп, петрушку, кіндзу. Рибу загорнути конвертом у квадрат харчової фольги і покласти на розпечене вугілля або у нагріту духовку на 30-40 хвилин. За десять хвилин до готовності конверт трохи відкрити, щоб запеклася апетитна скоринка, і збільшити вогонь. Подавати готову рибку у тому ж конверті з фольги. Як гарнір годиться зелений салат або відварена картопля з кропом.
Будь-яка страва із цієї недешевої промислової риби — пальчики оближеш. Потрібно тільки виконувати одне правило: м’ясо форелі настільки самодостатнє, що не потребує жодних особливих доповнень і хитрувань: чим простіший рецепт, тим смачніша страва.
Ще більше порад та цікавих знахідок ви зустрінете на моєму YouTube-каналі. Підписуйтеся, бо «Смачна країна» — міцна родина»! Гарного вам дня!
Інгредієнти:
- Форель (пстурги) — 4 шт.
- Олія — 2 ст. ложки
- Сіль, перець — до смаку
- Зелень (кріп, петрушка, кіндза) — 1 пучок.
Читайте також: Традиційна кухня Прикарпаття. Добірка апетитних гуцульських страв
4. Запечена форель. З молочними качанами кукурудзи й томатною приправою. Карпатський кулінарний рецепт.
Інгредієнти:
4 шматки філе форелі;
2 качани молодої молочної кукурудзи;
4 нарізаних помідорів чері;
1 нарізана цибулина шалот;
2 стручки солодкого перцю;
1 ст. ложка лимонного соку;
2 ст. ложки оливкової олії.
Спосіб приготування:
Покласти шматок філе форелі, качани молодої молочної кукурудзи, стручки солодкого перцю на змащену маслом фольгу. Змішати інші інгредієнти в мисці й полити сумішшю рибу. Акуратно загорнути рибу у фольгу. Покласти отримані згортки в духовку, попередньо розігріту до 200 °С і запікати 10-12 хв, до готовності.
Читайте також: Банош – відголос гуцульської душі
Скуштувати найкращі рецепти традиційної кухні Прикапраття Ви можете в Готельно-ресторанному комплексі Cruce de gustos/Перетин смаків
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Спецтема
Традиційні страви та традиції споживання їжі етнічного населення Прикарпаття, особливості харчування та аутентичні виробництва краю, які зберігають культурні гастрономічні традиції, традиційні страви та обряди, які їх супроводжують.
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...